Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 13. června 2024

Svátek slaví Antonín, zítra Roland

Robert Fico: Nové informace o jeho aktuálním zdravotním stavu!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Robert Fico: Nové informace o jeho aktuálním zdravotním stavu!

Andrea Malá

18. května 2024 13:25

Robert Fico, předseda strany SMER - SD

Zdravotní stav slovenského premiéra Roberta Fica (Smer-SD) je nadále vážný, nicméně stabilizovaný, uvedla ministryně zdravotnictví Zuzana Dolinková. Fico, jehož po středečním výjezdním zasedání vlády v Handlové několikrát postřelil atentátník, zůstává pro tuto chvíli v nemocnici v Banské Bystrici. 

Dolinková zmínila, že páteční operační zákrok, při němž byla odstraněna odumřelá tkáň ze střelných poranění, přispěl ke zlepšení Ficova zdravotního stavu. Premiér je při vědomí, převoz z Banské Bystrice do Bratislavy zatím není možný. Vicepremiér a stranický kolega premiéra Robert Kaliňák dnes však uvedl, že pozitivní prognóza je blízko. 

"Neumím najít slova vděku za to, že se nám daří postupně blížit k pozitivní prognóze. Co je velmi důležité, stav umožňuje regeneraci. Pan premiér je při vědomí, ale, samozřejmě, se všemi těmi limity, které tak vážné zranění reprezentuje," uvedl ministr obrany podle TASR. 

Kaliňák potvrdil, že vláda bude pokračovat podle nastaveného programu. Příští týden zasedne minimálně dvakrát. "Blíží se termín předkládání zákonů v parlamentu, takže stát musí fungovat nadále," dodal. 

Policie dnes eskortovala Juraje C., který byl obviněn z pokusu o vraždu slovenského premiéra, ke Specializovanému trestnímu soudu v Pezinku, kde se má rozhodnout o vazbě. Generální prokuratura ji navrhuje kvůli důvodné obavě z možného útěku a možného pokračování trestné činnosti.

Podle informací serveru Aktuality.sk probíhá soudní stání za přísných bezpečnostních opatření. Areál soudu je uzavřený i pro novináře a střeží ho policisté v kuklách. Obviněný muž bude mít poprvé možnost promluvit před soudem. 

Obviněný Juraj C. postřelil slovenského premiéra ve středu odpoledne po výjezdním jednání vlády v Handlové v Trenčínském kraji. Předseda vlády byl ihned převezen do nemocnice v Banské Bystrici, kde je nadále hospitalizován. Podle Kaliňáka i ministra vnitra Matúše Šutaje Eštoka byl čin atentátníka politicky motivovaný. Střelce označili za osamělého vlka, který nebyl členem žádné radikalizované skupiny. 

Nejnovější zprávy