Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. května 2024

Svátek slaví Maxmilián, zítra Ferdinand

Harry a Meghan už zpracovali obrovský šok! Tohle vzkazují princezně Kate

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Harry a Meghan už zpracovali obrovský šok! Tohle vzkazují princezně Kate

Andrea Malá

24. března 2024 12:22

Princ Harry a Meghan Markle

Princezna Kate si vyslechla nepříjemnou diagnózu, o kterou se v pátek po mnoha spekulacích podělila se světem. Poprvé se tak o nemoci dozvěděli i princ Harry a jeho žena Meghan, kteří po odchodu z královské rodiny žijí v USA. Do Velké Británie už poslali vzkaz. 

Vévoda a vévodkyně ze Sussexu v krátkém prohlášení podle BBC uvedli, že princezně z Walesu přejí uzdravení a mnoho zdraví. Harry a Meghan také vyjádřili přání, aby se Kate mohla zotavovat v soukromí.

Dvaačtyřicetiletá Kate ve zveřejněném videu uvedla, že plánovaná lednová operace břicha byla úspěšná. Podle jejích slov se původně předpokládalo, že nejde o onkologický problém. Poslední testy ho však odhalily. 

"Byl to, samozřejmě, obrovský šok a spolu s Williamem jsme dělali všechno pro to, abychom to zpracovali a zařídili se s ohledem na naši rodinu," uvedla trojnásobná matka. Lékaři jí doporučili, aby se podrobila chemoterapii. V současnosti je léčba v počáteční fázi. "Trvalo mi, než jsem se zotavila z této těžké operace a mohla začít léčbu," vysvětlila. 

Kensingtonský palác nezveřejnil, s jakým typem rakoviny se princezna potýká. Monarchie přitom zdůraznila, že i ona má v otázkách svého zdraví právo na soukromí. 

Princezna z Walesu není jediným členem královské rodiny, kterému byla v poslední době diagnostikována rakovina. Léčbu momentálně podstupuje i sám král Karel III. 

Nejnovější zprávy