Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 24. února 2024

Svátek slaví Matěj, zítra Liliana

Harry je zrádce a zaslouží smrt i se svým synem? Britové se s dvojicí nemazali, padly přísné tresty!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Harry je zrádce a zaslouží smrt i se svým synem? Britové se s dvojicí nemazali, padly přísné tresty!

Andrea Malá

5. ledna 2024 11:01

Princ Harry v dokumentární sérii Heart of Invictus.

Nejen princi Harrymu, ale i jeho synovi Archiemu hrozilo zcela reálné nebezpečí. Vyplývá to z rozhodnutí londýnského soudu, který ve čtvrtek odsoudil neonacistického podcastera a jeho kolegu za volání po smrti Harryho a jeho nejstaršího potomka. 

Čtyřicetiletý Christopher Gibbons dostal osmiletý trest odnětí svobody, o šest let mladší Tyrone Patten-Walsh vyvázl s o rok kratším trestem, uvedla ABC. Oba muži v roce 2020 začali s podcastem, který po 21 epizodách měl jen 128 stálých odběratelů a přibližně 9000 zhlédnutí. 

Odsouzení v epizodách představovali veřejnosti své rasistické, antisemitské, islamofobní či homofobní pohledy na svět, přičemž vyzývali posluchače k páchání násilných činů proti menšinám. 

Muži také mluvili o tzv. zrádcích bílé rasy, mezi které řadili kvůli vztahu s manželkou Meghan i prince Harryho. Gibbons v jedné z epizod vyzval k justiční vraždě Harryho, zároveň označil jeho syna za kreaturu, která nemá právo na život. 

"Důkazy ukazují na vaši touhu žít ve světě s bílými lidmi, jemuž dominují bílí lidé," uvedl soudce Peter Lodder, který označil myšlenky obou podcasterů, že se bílá rasa vzdala vlivu ve prospěch asiatů, muslimů či gayů, za zvrácené. 

Nejnovější zprávy