Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 25. února 2024

Svátek slaví Liliana, zítra Dorota

Karel III. kondoloval rodinám obětí v osobním vzkaze prezidentu Pavlovi! Co napsal?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Karel III. kondoloval rodinám obětí v osobním vzkaze prezidentu Pavlovi! Co napsal?

Andrea Malá

22. prosince 2023 17:43

král Karel III. a Camilla Bristká

Čtvrteční střelba na Filozofické fakultě UK, při které zbytečně vyhaslo 14 lidských životů, zasáhla celý svět. Zarmoutila i britského krále Karla III. a jeho manželku Camillu, kteří se rozhodli poslat osobní vzkaz prezidentovi Petru Pavlovi. 

Informoval o tom britský velvyslanec Matt Field, který sám uctil památku obětí včerejší tragédie u pietního místa před budovou Karolina. 

"Vážený pane prezidente, moje žena a já jsme byli šokováni a zarmouceni, když jsme se dozvěděli o včerejší tragické střelbě na Karlově univerzitě v Praze. Hluboce soucítíme s rodinami a blízkými obětí, kterým posíláme naši nejhlubší soustrast," napsal Karel III. do Česka.

"V myšlenkách jsme také se studenty této významné instituce. S nesmírnou láskou vzpomínáme na naše cenné návštěvy Prahy v průběhu let a v našich srdcích a modlitbách jsme v tak zoufale těžké chvíli s vámi, našimi přáteli v České republice," dodal britský král.

Čtvrteční střelbu na Filozofické fakultě UK podle posledních informací nepřežilo čtrnáct lidí. Po smrti je také pachatel, který si podle pražských policistů vzal život. 

Nejnovější zprávy