Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 17. dubna 2024

Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie

Rakušan řekl, kdy policie zveřejní další informace k tragickému útoku na FF UK

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Rakušan řekl, kdy policie zveřejní další informace k tragickému útoku na FF UK

Andrea Malá

10. března 2024 20:57

Policie zasahuje na místě střelby na FF UK. (21.12.2023)

Policie by během května mohla zveřejnit další informace k tragické prosincové střelbě v hlavní budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, kterou nepřežilo čtrnáct lidí. V nedělním vydání diskuzního pořadu Za pět minut dvanáct to na televizi Nova řekl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Veřejnost například stále nezná motiv útočníka. 

Podle Rakušana je jasné, že občané chtějí znát další informace a odpovědi. Předseda hnutí STAN to označil za legitimní požadavek. "Je to věc, která je v trestním řízení. Tady se řeší mnohačetná vražda," připomněl zároveň veřejnosti. 

Policie podle ministra nadále prověřuje otázku motivu útočníka. "To jsou věci, které by se časem na veřejnosti objevit měly. To znamená informace o tom, jakým způsobem vrah uvažoval, jakým způsobem se stalo, že ho systém nezachytil, zda někdy volal o pomoc, zda je to člověk, kde zanedbal systém nějaký náznak, který mohl být prevencí," poznamenal. 

Strážci zákona věří, že by se závěry mohly přijít během května. Rakušan se v pořadu vyslovil proti vzniku sněmovní vyšetřovací komise. "Nedělejme z toho prosím žádnou politickou kauzu," prohlásil ministr. 

Útok v budově FF UK na náměstí Jana Palacha se odehrál ve čtvrtek 21. prosince. Nepřežilo jej 14 lidí, mezi oběťmi byli studenti i vyučující. Pachatel už předtím zavraždil svého otce v domě v Hostouni na Kladensku. Následně se ukázalo, že je zodpovědný také za dvojnásobnou vraždu muže a dítěte v Klánovickém lese, která se stala o necelý týden dříve. 

Nejnovější zprávy