Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 10. prosince 2023

Svátek slaví Julie, zítra Dana

"Láska nemá hranice!" Farářku Kopeckou podpořili Nerudová či Musil

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

"Láska nemá hranice!" Farářku Kopeckou podpořili Nerudová či Musil

Andrea Malá

26. září 2023 12:01

Martina Viktorie Kopecká Video

S kůží na trh se rozhodla jít v nové knize farářka Martina Viktorie Kopecká, která přiznala, že žije se ženou. Podle svých slov si přitom dobře uvědomovala, jaké reakce mohou následovat. Dorazila nicméně i řada podpůrných a pozitivních vzkazů od známých osobností. 

Martina Viktorie Kopecká je farářka československé církve husitské, která se proslavila předloňskou účastí ve StarDance, kde pod vedením Marka Dědíka dotančila až do finále. Duchovní z kostela svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí se totiž v nové knižní zpovědi nazvané Zpověď farářky přiznala k homosexuální orientaci a k tomu, že žije se ženou.

Jak se čekalo, reakce veřejnosti jsou všelijaké. Farářce ale přišlo několik povzbudivých vzkazů od známých osobností. "Láska nemá hranice," napsal pekař a cukrář Josef Maršálek, který se vydává ve stopách Kopecké, alespoň co se účasti v taneční soutěži týká.

"Otevřenost osvobozuje. Vy jste ji dokázala v mnohém povýšit," vzkázal moderátor Honza Musil, který stejně jako Maršálek reagoval prostřednictvím instagramu.

"Martina Viktorie Kopecká nám ukazuje, že síla pravdy a lásky překonává všechny bariéry. Její coming out v konzervativním církevním prostředí je inspirací. Přeji Vám a Vaší milované partnerce jen to nejlepší," připojila se prezidentská kandidátka Danuše Nerudová na síti X. 

Nejnovější zprávy