Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdeléna

COMING OUT farářky ze StarDance. Martina Viktorie Kopecká žije se ženou!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

COMING OUT farářky ze StarDance. Martina Viktorie Kopecká žije se ženou!

Andrea Malá

25. září 2023 10:13

Martina Viktorie Kopecká Video

Jsou stále kruhy, kde je na tzv. coming out potřeba pořádná odvaha. Vědoma si toho musí být farářka Martina Viktorie Kopecká, která se přesto rozhodla jít s pravdou ven. V nové knize se svěřila, že žije se ženou. 

Martina Viktorie Kopecká je farářka československé církve husitské, která se proslavila předloňskou účastí ve StarDance, kde pod vedením Marka Dědíka dotančila až do finále. Nyní se ale ukázalo, že v osobním životě preferuje, když má nablízku osobu stejného pohlaví.

Duchovní z kostela svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí se totiž v nové knižní zpovědi nazvané Zpověď farářky přiznala k homosexuální orientaci. "Knížka mapuje vícero témat, všechna považuji za důležitá. Ale určitě půjde o ta, v nichž přiznávám, že žiju se ženou," uvedla pro server novinky.cz. 

Lounská rodačka se podle svých slov rozhodla pro coming out i při vzpomínce na některé farníky, jejichž orientaci odmítají přijmout jejich blízcí. "Kdyby tedy má upřímnost měla pomoci byť jedinému z nich, má smysl vyprávět svůj příběh," vysvětlila.

Kopecká prý i počítá se scénářem, že by musela odejít ze služby. Nadřízený ale zná její tajemství už zhruba deset let. "Vážím si toho, že mu mohu důvěřovat a tato důvěra trvá," svěřila se. "Může se stát, že na základě reakce věřících budeme muset můj služební život řešit," doplnila se vzápětí.

"I když svleču talár, jsem dál farářkou. A nepřestanu věřit v Boha. Přála bych si prostě jen žít naplněný vztahový život – a netajit svou radost," dodala sympatická farářka. 

Nejnovější zprávy