Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Monika Absolonová po tragédii v Praze: Modlím se, aby se už nic takového nestalo!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Monika Absolonová po tragédii v Praze: Modlím se, aby se už nic takového nestalo!

Andrea Malá

22. prosince 2023 10:48

Monika Absolonová

Česko šokovala nejhorší střelba v historii země, k níž ve čtvrtek odpoledne došlo v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Otřeseny jsou pochopitelně i známé osobnosti, které doufají, že se takový hrůzný čin už nikdy nebude opakovat. 

Upřímnou soustrast pozůstalým vyjádřila zpěvačka Monika Absolonová. "Hodně psychické síly všem, kteří tuhle hrůzu zažili v bezprostřední blízkosti... a hodně energie všem složkám IZS. A nám všem co nejmíň strachu a úzkosti z tohoto hrůzného činu," napsala na instagramu.

"Modlím se, aby se už nikdy nic takového nestalo," dodala populární zpěvačka. Policie ovšem v pátek ráno uvedla, že od čtvrtka eviduje několik konkrétních případů lidí, které hrůzný čin údajně inspiroval a chtějí jej následovat. "Okamžitě reagujeme, pokud něco takového ve svém okolí zaregistrujete, volejte 158," apelovala na občany.

Po celé zemi byla přijata preventivní bezpečnostní opatření s cílem ochránit tzv. měkké cíle. "Nemáme informace o žádné konkrétní hrozbě a skutečně se jedná o prevenci - signál, že jsme tu a jsme připraveni. Vidět můžete i policisty s dlouhými zbraněmi," upozornila policie.

Čtvrteční střelbu si vyžádala 14 mrtvých a 25 zraněných osob. Nejméně jedna z nich je podle posledních informací v kritickém stavu. Policie pracuje s verzí, že útočník z Filozofické fakulty zavraždil také minulý týden v pátek dva lidi v Klánovickém lese. 

Nejnovější zprávy