Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Čtvrtek 22. února 2024

Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Norbert Lichý (†59): Co způsobilo náhlou smrt známého ostravského herce?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Norbert Lichý (†59): Co způsobilo náhlou smrt známého ostravského herce?

Andrea Malá

19. ledna 2024 12:54

Norbert Lichý

Ostravu zasáhla včera velmi smutná zpráva. Ve věku 59 let zemřel populární divadelní, filmový a televizní herec Norbert Lichý. O úmrtí populární osobnosti informovalo ostravské Divadlo Petra Bezruče, kde dlouhodobě působil. Co se stalo? 

Smuteční oznámení žádné podrobnosti neobsahovalo. Podle informací deníku Blesk z Ostravy ale Lichého zradilo srdce. "A to nejspíš už v úterý, našli ho až druhý den," řekl zdroj zmíněného listu. 

Lichý se na scéně Divadla Petra Bezruče poprvé objevil už jako devítiletý. Členem souboru pak byl po předchozím angažmá v Šumperku nepřetržitě od roku 1987. V ostravském divadle působil nejen jako herec, ale také jako skladatel scénické hudby.

Ostravský rodák získal v roce 2009 prestižní divadelní Cenu Thálie v oboru činohra za roli Mendela Singera ve hře Job. Zvítězil také v divácké anketě Neviditelný herec za četbu z románu Motýlek.

Lichý se zejména v posledních letech objevoval také v televizi a filmu, ačkoliv zpravidla hrál menší role. Proslavily ho například postavy v seriálech Lajna a Doktor Martin. 

Nejnovější zprávy