Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 25. května 2024

Svátek slaví Viola, zítra Filip

Norbert Lichý (†59) se může dočkat velké pocty! Co navrhla šéfka Sněmovny?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Norbert Lichý (†59) se může dočkat velké pocty! Co navrhla šéfka Sněmovny?

Andrea Malá

9. dubna 2024 21:52

Norbert Lichý

Zesnulý ostravský herec Norbert Lichý, který náhle zemřel letos v lednu, by mohl být vyznamenán prezidentem Petrem Pavlem. Mezi svými návrhy na vyznamenání ho má šéfka Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). 

Pekarová v úterý na sociální síti X odhalila, které návrhy na udělení či propůjčení státního vyznamenání zasílá příslušnému sněmovnímu podvýboru. Kromě Lichého je na seznamu například končící slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

Lichý se na scéně Divadla Petra Bezruče poprvé objevil už jako devítiletý. Členem souboru pak byl po předchozím angažmá v Šumperku nepřetržitě od roku 1987. V ostravském divadle působil nejen jako herec, ale také jako skladatel scénické hudby.

Ostravský rodák získal v roce 2009 prestižní divadelní Cenu Thálie v oboru činohra za roli Mendela Singera ve hře Job. Zvítězil také v divácké anketě Neviditelný herec za četbu z románu Motýlek.

Lichý se zejména v posledních letech objevoval také v televizi a filmu, ačkoliv zpravidla hrál menší role. Proslavily ho například postavy v seriálech Lajna a Doktor Martin. 

Nejnovější zprávy