Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Úterý 18. června 2024

Svátek slaví Milan, zítra Leoš

Norbert Lichý (†59): Ostrava se rozloučila s populárním hercem!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Norbert Lichý (†59): Ostrava se rozloučila s populárním hercem!

Andrea Malá

30. ledna 2024 14:40

Norbert Lichý

V Ostravě proběhlo v úterý po poledni poslední rozloučení s hercem Norbertem Lichým, který zemřel během předminulého týdne ve věku 59 let. Vzpomínat se na držitele divadelní Ceny Thálie bude v moravskoslezské metropoli až do večera. 

Rozloučení se konalo ve smuteční síni krematoria Slezské Ostravy, která byla od 13 hodin přístupná široké veřejnosti. Z hereckých kolegů dorazili například Štěpán Kozub nebo Ondřej Malý, přišel také prezident herecké asociace Ondřej Kepka. 

Nejde dnes o jedinou vzpomínkovou akci v Ostravě. Už v 11:00 se pro symbolické rozloučení otevřelo veřejnosti Divadlo Petra Bezruče, kde Lichý působil. Ve foyer se nachází kondolenční kniha, organizátoři počítali také s pietním místem na jevišti. Divadlo také od 18:30 odvysílá vzpomínkový večer věnovaný zesnulému členovi souboru. 

Lichý se na scéně Divadla Petra Bezruče poprvé objevil už jako devítiletý. Členem souboru pak byl po předchozím angažmá v Šumperku nepřetržitě od roku 1987. V ostravském divadle působil nejen jako herec, ale také jako skladatel scénické hudby.

Ostravský rodák získal v roce 2009 prestižní divadelní Cenu Thálie v oboru činohra za roli Mendela Singera ve hře Job. Zvítězil také v divácké anketě Neviditelný herec za četbu z románu Motýlek.

Lichý se zejména v posledních letech objevoval také v televizi a filmu, ačkoliv zpravidla hrál menší role. Proslavily ho například postavy v seriálech Lajna a Doktor Martin. 

Nejnovější zprávy