Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Norbert Lichý (†59): Poslední rozloučení bude v Ostravě! Co všechno je v plánu?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Norbert Lichý (†59): Poslední rozloučení bude v Ostravě! Co všechno je v plánu?

Andrea Malá

25. ledna 2024 16:55

Norbert Lichý

Přesně před týdnem zastihla Česko a zejména Ostravu velmi smutná zpráva. Ve věku pouhých 59 let zemřel tamní populární herec Norbert Lichý. Kde se lidé s držitelem divadelní Ceny Thálie budou moci rozloučit? 

Poslední rozloučení s Lichým se uskuteční v úterý 30. ledna ve smuteční síni krematoria Slezské Ostravy, která bude od 13 hodin přístupná široké veřejnosti. Divadlo Petra Bezruče na facebooku uvedlo, že lidé se budou moci s hercem rozloučit v jeho budově. 

"V den pohřbu se divadlo v době od 11:00 do 17:00 otevře všem, kdo budou chtít Norbertu Lichému věnovat tichou vzpomínku na prknech, kde strávil téměř celou svou hereckou kariéru. Do foyeru divadla bude umístěna kondolenční kniha a na jevišti se bude nacházet pietní místo, kam budou moci lidé položit květiny," sdělila instituce.

Divadlo také vpodvečer zorganizuje pro rodinu, nejbližší přátele a kolegy vzpomínkový večer, který se bude z kapacitních důvodů přenášet i on-line.

Lichý se na scéně Divadla Petra Bezruče poprvé objevil už jako devítiletý. Členem souboru pak byl po předchozím angažmá v Šumperku nepřetržitě od roku 1987. V ostravském divadle působil nejen jako herec, ale také jako skladatel scénické hudby.

Ostravský rodák získal v roce 2009 prestižní divadelní Cenu Thálie v oboru činohra za roli Mendela Singera ve hře Job. Zvítězil také v divácké anketě Neviditelný herec za četbu z románu Motýlek.

Lichý se zejména v posledních letech objevoval také v televizi a filmu, ačkoliv zpravidla hrál menší role. Proslavily ho například postavy v seriálech Lajna a Doktor Martin. 

Nejnovější zprávy