Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 24. června 2024

Svátek slaví Jan, zítra Ivan

Novinky o princezně Kate: Změna prostředí! Po operaci to chce hlavně klid

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Novinky o princezně Kate: Změna prostředí! Po operaci to chce hlavně klid

Andrea Malá

12. února 2024 10:26

William, princ z Walesu a Catherine, princezna z Walesu (princezna Kate)

Princezna Kate dělá pokroky po plánované lednové operaci břicha. Po propuštění z nemocnice se nejprve zotavovala ve Windsoru, nyní se přesunula do Sandringhamu v hrabství Norfolk. S rodinou tak bude blíž nemocnému králi Karlovi III., jemuž byl diagnostikován blíže nespecifikovaný typ rakoviny. 

Dvaačtyřicetiletá princezna z Walesu nyní stráví nějaký čas ve venkovském sídle Anmer Hall, uvedl magazín People. Manželka následníka trůnu se připojila ke svému muži a třem dětem, které si momentálně užívají školní prázdniny. 

Britský deník Daily Mail v pátek napsal, že Kate se připojila k rodině poté, co se bezprostředně po propuštění z nemocnice po operaci zotavovala ve Windsoru. "Zotavuje se dobře. Těšila se na změnu prostředí i na to, že bude moci odpočívat v Norfolku, zatímco děti upustí páru s Williamem," uvedl zdroj zmíněného listu. 

Princezna se zotavuje po plánované lednové operaci břicha, kterou absolvovala na soukromé klinice London Clinic v centru britské metropole. Očekává se, že k pracovním povinnostem se nevrátí dříve než po Velikonocích.

Média zdůrazňují, že pár bude po posledním přesunu blíž Karlovi III., který se momentálně nachází v Sandringhamu.  Králi byl diagnostikován některý z druhů rakoviny, uvedl Buckinghamský palác v pondělí. Nemělo by jít o rakovinu prostaty, problém byl ale odhalen během nedávné léčby kvůli zvětšené prostatě. Panovník již zahájil léčbu onkologického onemocnění.

Král pro tuto chvíli odložil všechny naplánované veřejné akce, přičemž ho zastupují ostatní členové rodiny. Pokračuje nicméně ve své ústavní roli hlavy státu, včetně papírování a soukromých setkání. 

Nejnovější zprávy