Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 24. února 2024

Svátek slaví Matěj, zítra Liliana

Princezně Kate dovolili v nemocnici návštěvu! Kdo mizel zadním vchodem?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Princezně Kate dovolili v nemocnici návštěvu! Kdo mizel zadním vchodem?

Andrea Malá

19. ledna 2024 16:49

William, princ z Walesu s princeznou Kate

Velkou Británii v tomto týdnu zaskočily zprávy o zdravotním stavu dvou členů královské rodiny. Zatímco král Karel III. se na zákrok teprve připravuje, princezna Kate má operaci břicha už za sebou. Co víme o průběhu její rekonvalescence? 

Snad jen to, že ji ve čtvrtek v soukromé nemocnici London Clinic v centru Londýna navštívil její manžel, následník trůnu princ William. BBC informovala, že byl spatřen v autě, jak opouští nemocniční areál. Již dříve bylo oznámeno, že princ během hospitalizace své ženy nebude vykonávat povinnosti. Podle dostupných informací se Kate daří dobře. 

Kensingtonský palác neuvedl moc podrobností o charakteru operace či zdravotních problémů. Podle britských médií by však nemělo jít o potíže způsobené například rakovinou. "Na základě aktuálních doporučení lékařů je nepravděpodobné, že se (princezna) vrátí k povinnostem dříve než po Velikonocích," stálo v oficiálním prohlášení. 

Operace proběhla v úterý a šlo o natolik velký zákrok, že Kate zůstane v nemocnici dalších 10 až 14 dní. Následně se očekává, že rekonvalescence zabere zhruba tři měsíce. 

Princezna z Walesu podle prohlášení oceňuje zájem veřejnosti, ale zdůraznila, že si přeje, aby informace o zdravotním stavu zůstaly tajné. Kensingtonský palác hodlá zveřejnit nové informace pouze ve chvíli, kdy to uzná za vhodné. 

Nejnovější zprávy