Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Neděle 25. února 2024

Svátek slaví Liliana, zítra Dorota

Skončí Harry a Meghan na mizině? Nepěkná pravda o jejich fungování!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Skončí Harry a Meghan na mizině? Nepěkná pravda o jejich fungování!

Andrea Malá

18. prosince 2023 13:39

Princ Harry a Meghan Markle

Princi Harrymu a jeho ženě Meghan nemohlo uniknout, že jejich charitativní organizace už zdaleka neprosperuje tak dobře, jako tomu bylo v minulosti. Pokles výše darů ve srovnání s předchozími lety je zřejmý. Jedna suma navíc upoutala zájem médií. 

Podle britského deníku The Sun obklopuje dvojici dárců, kteří dali nadaci hvězdného páru celkem 1,8 milionu eur, tajemství. Jejich jména totiž zůstávají v anonymitě, upozornil cas.sk.

Přehled o finanční situaci charitativní organizace přinesla zveřejněná výroční zpráva. Vyšlo tak najevo, že došlo k obrovskému poklesu ve výši darů ve srovnání s předchozími lety. 

Princ Harry a někdejší herečka Meghan ještě v roce 2021 přijali téměř 12 milionů eur. V roce 2022 už hodnota darů dosáhla částky jen něco málo přes 1,8 milionu eur. Dva anonymní hlavní dárcové přispěli sumou 923 374 eur. 

Výrazně vyšší předloňskou částku způsobil rovněž neznámý dárce, který tehdy páru věnoval rovných 9 milionů eur. Loni se nikdo takový nenašel, proto nadace skončila ve ztrátě přesahující 600 tisíc eur. Náklady totiž dosáhly 2,4 milionu eur. 

Nejnovější zprávy