Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 20. července 2024

Svátek slaví Ilja, zítra Vítězslav

Apple má po deseti letech nový produkt. O co jde a kde ho koupíte?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Apple má po deseti letech nový produkt. O co jde a kde ho koupíte?

Andrea Malá

3. února 2024 20:22

Ilustrační fotografie.

Apple začal v pátek ve Spojených státech amerických prodávat soupravu pro smíšenou realitu Vision Pro. Jde o první zbrusu nový produkt amerického technologického giganta od roku 2014. Zájem byl hned v úvodních hodinách obrovský.

Souprava Vision Pro se začala prodávat zatím pouze v prodejnách Apple Store po celých Státech, informovala společnost na webu. Například v obchodě na newyorské Fifth Avenue včera vítal zákazníky generální ředitel společnosti Tim Cook. 

Vision Pro umožňuje uživatelům vidět aplikace v prostoru před sebou. Lidé následně mohou k další navigaci využít oči, ruce a hlas. Souprava slouží také ke sledování filmů, včetně 3D formátu, prohlížení vlastních obrázků či videí nebo hraní videoher. 

Cook při loňském odhalení produktu vítal uživatele v nové počítačové éře. "Nic takového jste ještě neviděli!" napsal na twitteru. Akcie společnosti přesto v červnu reagovaly na odhalení nového produktu poklesem o procento. 

Americká média tehdy upozorňovala, že Apple čelí s Vision Pro mnoha výzvám. Mimo jiné vstupuje na neověřený trh, kde už se spálili jiní výrobci, kterým se nepodařilo vytvořit mainstreamově přijatelný přístroj pro smíšenou realitu. 

Nejnovější zprávy