Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. dubna 2024

Svátek slaví Aleš, zítra Vincenc

Babišovo ANO by volilo skoro 40 procent lidí, ukazuje průzkum

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Babišovo ANO by volilo skoro 40 procent lidí, ukazuje průzkum

Andrea Malá

10. března 2024 14:43

Andrej Babiš

Přes 38 procent voličů by aktuálně podpořilo ve sněmovních volbách nejsilnější opoziční hnutí ANO. Vyplývá to z průzkumu agentury Kantar CZ pro diskuzní pořad České televize Otázky Václava Moravce. Ze současných parlamentních stran by se do Poslanecké sněmovny nedostali lidovci. 

ANO má podporu 38,5 procenta voličů v modelu s jednotlivými stranami, v průzkumu s koalicí Spolu by hnutí expremiéra Andreje Babiše mělo ještě o půl procenta vyšší zisk. Dvouciferný výsledek už by zaznamenala pouze ODS, kterou by volilo 14,5 procenta lidí.

Piráti by aktuálně dosáhli na 9,5 procenta, o půl procenta méně by mělo druhé opoziční hnutí SPD. Starostové a nezávislí by dostali hlas od 7 procent voličů. TOP 09 se drží přesně na pětiprocentní hranici vstupu do Poslanecké sněmovny.

Ze současných sněmovních stran by se teď do dolní komory parlamentu nedostala KDU-ČSL, jejíž podpora klesla na dvě procenta. O půl procenta více než lidovci mají i komunisté a sociální demokraté. 

V Česku se naposledy konaly volby do Poslanecké sněmovny před dvěma lety. Vyhrála koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) se ziskem 27,79 procenta před druhým ANO, které obdrželo 27,12 procenta hlasů. 

Nejnovější zprávy