Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sobota 13. července 2024

Svátek slaví Markéta, zítra Karolína

Chorvatsko je letos DRAŽŠÍ! I Češi ho ale mohli stihnout za nižší ceny

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Chorvatsko je letos DRAŽŠÍ! I Češi ho ale mohli stihnout za nižší ceny

Andrea Malá

2. července 2024 10:32

Ilustrační foto

Začaly letní prázdniny a s nimi i hlavní turistická sezóna. A jak známo, nejčastější dovolenkovou destinací Čechů je už dlouhé roky Chorvatsko. I letos se tam některé položky zdražily. Upozornil na to slovenský web Topky.sk

Web přišel se špatnou zprávou, která se týká dálničních známek. Jejich cena se v Chorvatsku od července zvýšila o deset procent. Sezónní ceny mýta platí do konce září, osvobozeny jsou od nich autobusy a nákladní automobily. 

Sezónní ceny mýta byly v zemi u Jadranu podle dálniční společnosti HAC zavedeny už před sedmi lety, ale v posledních čtyřech letech se i v souvislosti s uplynulou koronavirovou pandemií neuplatňovaly jako jedno z opatření na podporu občanů a ekonomiky.  

V Chorvatsku proběhne zhruba 40 procent celkové roční dopravy v letních měsících, přičemž se počet vozidel na silnicích během léta zvyšuje až trojnásobně. Vyšší jsou tak i náklady na údržbu či bezpečnost provozu. 

Podle zmíněného webu zdražila cesta na trase mezi Záhřebem a Rijekou z 9,20 eur na 10,10 eura, mezi Záhřebem a Zadarem z 16 na 17,60 eura a mezi Záhřebem a Splitem z 24 na 26,40 eura. 

Nejnovější zprávy