Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 29. listopadu 2023

Svátek slaví Zina, zítra Ondřej

Nejhorší možná zpráva z Izraele: Běsnění Hamásu nepřežil mladý Čech (†22)

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Nejhorší možná zpráva z Izraele: Běsnění Hamásu nepřežil mladý Čech (†22)

Andrea Malá

18. října 2023 14:29 | Aktualizováno: 18. října 2023 19:51

Oran Elfasi

Mezi tisícovkami obětí probíhajícího konfliktu v Izraeli na obou stranách je i jeden český občan. Až nyní vyšlo najevo, že běsnění teroristů Hamásu, které bylo na počátku všeho dění, nepřežil mladík, který byl v Izraeli na návštěvě. 

Nejhorší možnou zprávou přinesly jako první novinky.cz. "Můžeme potvrdit, že mezi oběťmi teroristického útoku Hamásu byl i 22letý Čecho-izraelec, který byl v Izraeli na návštěvě přítelkyně. Od rodiny víme, že byl zastáncem míru a toho, aby neumírali civilisté ani v Izraeli, ani v Gaze," sdělil webu mluvčí české diplomacie Daniel Drake.

K vpádu teroristů z Pásma Gazy do Izraele došlo v sobotu 7. října. Téhož dne přišel český občan o život v kibucu Nirim. Přívrženci Hamásu celkem povraždili stovky lidí, další desítky jich odvezli pryč a stále je drží jako rukojmí. 

"Oran Elfasi se zasazoval o mír, chtěl trávit čas se svou přítelkyní a rozhodně nechtěl, aby v Izraeli nebo Gaze umírali civilisté. Upřímnou soustrast rodině tohoto česko-izraelského mladíka. Jeho příběh budiž další z připomínek, proč je třeba s terorismem bojovat," uvedlo ministerstvo na síti X.

Upřímnou soustrast pozůstalým vyjádřil také premiér Petr Fiala (ODS). "Zpráva, že při útoku teroristické organizace Hamás na Izrael zemřel i český občan, mne hluboce zasáhla. Teroru se musíme postavit a bojovat s ním," napsal

"Velmi mě zarmoutila zpráva, že v Izraeli při útoku hnutí Hamás zemřel český občan. Terorismus nezná hranice, naše odhodlání s ním bojovat by proto také mělo být bez hranic. Sjednotit se v boji proti terorismu je naše povinnost i odpovědnost," dodal prezident Petr Pavel.

Nejnovější zprávy