Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pondělí 11. prosince 2023

Svátek slaví Dana, zítra Simona

Celebrity vzpomínají na Karla Schwarzenberga: Reagují Havlová, Strach, Třeštík a další

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma LARO Computers s.r.o., IČ: 08796505


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2023 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Celebrity vzpomínají na Karla Schwarzenberga: Reagují Havlová, Strach, Třeštík a další

Nikola Horáková

12. listopadu 2023 18:51

Karel Schwarzenberg

V neděli ráno zpráva o úmrtí bývalého ministra zahraničí a čestného předsedy TOP 09, Karla Schwarzenberga, zasáhla nejen politickou scénu, ale i tu uměleckou. Na sociálních sítích se začaly hromadit vzpomínkové příspěvky a fotografie. 

Mezi vzpomínajícími je třeba herečka Petra Nesvačilová, která se s knížetem přátelila mnoho let a ještě před pár dny spolu byli v kontaktu. Můj příteli, děkuji za naše přátelství 19 let, budete mi chybět. Volali jsme spolu před čtyřmi dny a říkal jste, že za 14 dní se vidíme. odpočívejte v pokoji milý kníže, děkuji Vám. Srdečně PN," sdělila Nesvačilová na Instagramu. 

Další, kdo se přidal byl i fotograf Tomáš Třeštík, který Schwarzenberga zachytil na svém proslule známém balkoně. 

Kdo se k této smutné zprávě také vyjádřil byl režisér Jiří Strach, který napsal zesnulému politikovi vzkaz na sociální sítě.

„Na věčnost byl povolán Karel Schwarzenberg. Za studií na FAMU jsem o něm točil dokument. Tehdy na Orlíku nezištně věnoval mladému studentíkovi tři dny svého času, aby mohl natočit povinné školní cvičení. Byl to člověk neobyčejné laskavosti, vzdělanosti, nadhledu a vtipné jemné ironie. Kéž mu v nebi oplatí vše dobré, co vykonal pro svatováclavský český národ!“

K režisérovi se přidala i Dagmar Havlová, která ho měla za noblesního muže a vlastence. „Jestli byl někdo pravý český vlastenec, tak to byl Karel Schwarzenberg. Jestli se někdo choval jako kníže, tak to byl Karel Jan Nepomuk Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas, kníže ze Schwarzenbergu, se vší svou mladistvou duší, noblesou, galantností a humorem. Mrzelo mě, že se právě on, demokrat, ve své době nestal naším prezidentem. Buď s Bohem, Kari. Ať Tě už nic netrápí.“ napsala Havlová do příspěvku. 

Nejnovější zprávy