Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Pátek 1. března 2024

Svátek slaví Bedřich, zítra Anežka

Jana Hlaváčová (†85): Kdy a kde proběhne poslední rozloučení?

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jana Hlaváčová (†85): Kdy a kde proběhne poslední rozloučení?

Andrea Malá

15. ledna 2024 15:51

Jana Hlaváčová

Poslední rozloučení se zesnulou herečkou Janou Hlaváčovou proběhne na konci příštího týdne, oznámilo Národní divadlo. Hlaváčová tam strávila přes dvacet let během své veleúspěšné herecké kariéry. Kromě divadla úspěšně působila i ve filmu a televizi. 

Hlaváčová zemřela v sobotu večer, bylo jí 85 let. Kromě Národního divadla působila také v plzeňském Divadle J. K. Tyla a pražském Divadle na Vinohradech. Z filmových rolí se do paměti diváků zapsala zejména rolí Toničky v sérii o Básnících. 

Poslední rozloučení proběhne v pátek 26. ledna v 11:00 v historické budově Národního divadla za účasti veřejnosti, uvedlo Národní divadlo. Na uspořádání smutečního obřadu se podílí také Divadlo na Vinohradech. Lidé budou moci s předstihem položit květiny a poklonit se. Rozloučení odvysílá v přímém přenosu Česká televize. 

"Jana Hlaváčová byla v Národním divadle první herečkou a rozhodující osobností inscenací několika generací vynikajících tvůrců. Je nezapomenutelnou součástí dějin českého divadla i statečným člověkem naší společnosti," uvedl generální ředitel Národního divadla Jan Burian.

Pražská rodačka Hlaváčová absolvovala DAMU v roce 1960. Do Národního divadla se přesunula z Plzně v roce 1965. V činoherním souboru vydržela do roku 1990. V roce 2012 obdržela Thálii za celoživotní mistrovství. Provdána byla nejprve za herce Jiřího Michného, po jeho smrti za jiného kolegu Luďka Munzara. 

Nejnovější zprávy