Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Středa 28. února 2024

Svátek slaví Lumír, zítra Horymír

Jana Hlaváčová (†85): Poslední rozloučení s herečkou získává obrysy!

Top

Redaktora můžete kontakovat v každém článku skrz kontaktní formulář

Provozovatelem zpravodajského serveru EXTRASIMO.cz je firma Czech Media Network s.r.o., IČ: 11823054


Sledujte EXTRASIMO.cz

© 2024 Copyright EXTRASIMO.CZ a dodavatelé Profimedia a ČTK

Jana Hlaváčová (†85): Poslední rozloučení s herečkou získává obrysy!

Andrea Malá

18. ledna 2024 14:04

Jana Hlaváčová

Česko se příští týden rozloučí s legendární herečkou Janou Hlaváčovou, která zemřela o uplynulém víkendu ve věku 85 let. Poslední rozloučení proběhne v Národním divadle, o průběhu smutečního obřadu se objevují první detaily. 

Poslední rozloučení proběhne v pátek 26. ledna v 11:00 v historické budově Národního divadla za účasti veřejnosti, uvedlo Národní divadlo. Na uspořádání smutečního obřadu se podílí také Divadlo na Vinohradech. Lidé budou moci s předstihem položit květiny a poklonit se. Rozloučení odvysílá v přímém přenosu Česká televize. 

"Jana Hlaváčová byla v Národním divadle první herečkou a rozhodující osobností inscenací několika generací vynikajících tvůrců. Je nezapomenutelnou součástí dějin českého divadla i statečným člověkem naší společnosti," uvedl generální ředitel Národního divadla Jan Burian.

O prvních detailech veřejného smutečního obřadu informuje deník Aha!. Podle jeho informací se rýsuje sestava osobností, které budou držet čestnou stráž u rakve. Postavit se k ní mají František Němec, Jiřina Bohdalová či Miroslav Donutil. 

Počítá se také s účastí studentů profesorky Hlaváčové z DAMU. Konkrétně by mělo jít například o Ladislava Hampla či Barboru Seidlovou. 

Nejnovější zprávy